خلاقیت و نقش آن در طراحی

عصر پنجشنبه، گپ گرافیک بیست و ششم با حضور جمعی از طراحان و علاقمندان هنر گرافیک در محل  اتــاق هنـــــر راکـــــل برگزار شد.

در قسمت اول جلسه همه حاضرین دیدگاه ها و تجارب شخصی خود را در ضمینه ایجاد و پرورش خلاقیت در روند کاری خویش را توضیح دادند.از نکات قابل توجه این جلسه، انتقاد برخی از حاضرین از سیستم آموزشی حاکم بر دانشگاه‌ها و قصور برخی از اساتید به نحوه تدریس آنها بود. همچنین انتقادی نیز به شرایط بکارگیری اساتید جوان و کم تجربه، پیش‌از گذراندن دوره روش تدریس و یا دستیاری یک استاد صاحب تجربه (آنگونه که در دانشگاه‌های معتبر جهانی روی می‌دهد ) ، مطرح گشت. در مقابل نیز صحبت‌هایی مبنی بر کم‌انگیزه بودن دانشجویان در تلاش مضاعف و به چالش کشیدن اساتید نیز مطرح شد.

در بخش دوم جلسه نیز تمام حاضرین انتقادات و پیشنهادات خود را در ارتباط با جلسات گپ گرافیک بیان نمودند تا در حد امکان به آن موارد ذکر شده، در جلسات آتی ترتیب اثر داده شود.

شایان ذکراست که جلسات گپ کرافیک تبریز تا اطلاع ثانوی به دلیل فرارسیدن ایام نوروز تعطیل خواهد بود.

همچنین گپ گرافیک تبریز، از تمام اساتید، دانشجویان، طراحان ، کارشناسان و علاقمندان به مباحث هنرگرافیک و تبلیغات که در طول ۲۶ هفته گذشته در سال ۹۲، با حضور گرم خود باعث رونق جلسات شده بودند، قدردانی نموده و آرزوی سالی پراز برکت و شادی برای تمامی عزیزان همراه را دارد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *