فراخوان بین‌المللی طراحی بسته‌بندی “بهتر با کمتر”

-835روز -17ساعت -3دقیقه -13ثانیه

این مسابقه توسط شرکت Metsä Board برگزار می‌شود و طراحان بسته‌بندی را به چالش می‌کشد تا راه‌حل‌هایی سازگار با محیط زیست خلق کنند و راه‌حل‌های طراحی جدید برای برخی از بسته‌بندی‌هایی که با رشدی بیش از انواع دیگر، به عنوان پرکاربردترین بسته‌بندی‌های جهان محسوب می‌شوند پیدا کنند
میلیاردها بسته‌های مصرفی هر روز در جهان مصرف می‌شود و همچنان در حال رشد است. بنابراین تعداد بسته‌ها ومقدار بالای پلاستیکی که در بسته‌بندی استفاده می‌شود تبدیل به یک نگرانی بین‌المللی شده است. طبق آمارها میزان ورود مواد زائد پلاستیکی به اقیانوس‌ها تقریبا به ۹ میلیون تن می رسد.
بسته‌ها همچنان نقش مهمی در حفاظت و ارتقاء محصولات در آینده را ایفا خواهند کرد، اما با افزایش مصرف، توسعه‌ی بسته‌بندی‌هایی که امکان استفاده از مصالح تجدید‌پذیر، غیر فسیلی و استفاده عاقلانه از منابع را افزایش می‌دهد مهم‌تر می شود.هیئت مدیره Metsä متوجه شده است که طراحان بسته‌بندی نقش تعیین کننده‌ای در این امر مهم دارند و تاثیرات زیست محیطی را می‌توانند کاهش دهند. به عنوان مثال با ساخت بسته‌بندی‌های سبک‌تر و استفاده از مواد قابل استفاده مجدد و تبدیل آنها به موادی دیگر از طریق بازیافت آسان‌تر.
جایزه اصلی این رقابت ۱۰۰۰۰ یورو است و شرکت دانشجویان هم در این رقابت آزاد است و برگزارکننده به عنوان یک جایزه اضافه، یک دوره کارآموزی برای یک دانشجو در شانگهای درنظر گرفته است.
آخرین مهلت ارسال : ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۷
اعلام برندگان نهایی: بهار سال ۲۰۱۸
برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت رویداد مراجعه کنید.

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *