چگونه یک آژانس طراحی موفق داشته باشیم

گروه طراحی بسته‌بندی Equator Design گروهی متشکل از استودیوهای مختلفی با عنوان “همه زیر یک سقف” که شامل استودیوهای استراتژی و تحقیقات، کانسپت و طراحی، عکاسی و تصویرسازی وبسته‌بندی می‌شود که دفاتر مختلفی در شهرهای مهم دنیا دارد. این گروه در سال ۲۰۱۷ توانست جایزه‌ی بهترین طراحی بسته‌بندی انگلستان را از آن خود کند. آنچه در زیر می‌خوانید توصیه‎‌هایی است از این گروه برای اداره‌ی یک آژانس طراحی بسته‌بندی که در سایت دیزاین ویک منتشر شده است

 

گروه طراحی بسته‌بندی Equator Design توصیه‌هایی را در باب آنچه لازم است به عنوان یک مشاور طراحی موفق و مطرح در چشم‌انداز رقابتی بدانیم، با ما به اشتراک می‌گذارد.

خلاقیت را پرورش دهید

حتی بااستعدادترین تیم‌های طراحی در دنیا همواره در تلاشند تا در محیطی بسته به ایده‌های موفق دست پیدا کنند. ایجاد یک محیط اداری که خلاقیت را محقق سازد بسیار حیاتی است. ما در دفترهای منچستر، شیکاگو، ناتینگهام و دوبلین با معماران همکاری بسیار نزدیک داشتیم تا محیط دفتری‌ای برایمان طراحی کنند که خلاقیت را القا کند. این دفاتر هدفمند روابط انسانی را به حداکثر می‌رساند و تبادل ایده‌ها را هدایت می‌کند.

روان‌سازی جریان ایده‌ها، یک فرهنگ کار پویا و مشتاق ایجاد می‌کند که در آن همه‌ی افراد تیم احساس می‌کنند در فرایند خلاقانه درگیر هستند و به اندازه‌ی کافی اعتماد به‌نفس دارند تا چشم‌اندازهای خود از الهام بخشی را به اشتراک بگذارند.

بهترین استعدادها را جذب کنید

با تمرکز برروی فرهنگ، مادامی که بهترین افراد را جذب و حفظ می‌کنید در حال برداشتن گام‌های بزرگی هستید. معروف بودن به برتری و مراقبت از کارکنان‌تان یک ترکیب بسیار جذاب است و بااین وجود همه‌ی افرادی که در تیم هستند خواهند خواست که بهترین در نوع خود باشند. این سرمایه‌گذاری مداوم در افراد و زیرساخت‌ها در عملکرد سراسری ماست که به ما کمک کرده تا از برندهای برتر فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنایع غذایی در ایالات متحده، انگلستان و فراتر از آن سفارش کار داشته باشیم. با داشتن تعادل مناسبی از مهارت‌ها در تیم‌مان، توانسته‌ایم موفقیت‌های قابل اعتمادی را برای مشتریانمان ارایه دهیم.

در طول فرایند استخدام خیلی مهم است که از رزومه فراتر بروید، زیرا اشتیاق و شخصیت مناسب، نشان‌گر بسیار بالایی از توانایی یک فرد است. پیدا کردن افراد مناسب می‌تواند دشوار باشد، اما اگر درست فرهنگ‌سازی کنید، آن‌ها به سمت شما خواهند آمد.

مشتریان خود را درک کنید

یک سایز مشخص قطعا مناسب همه‌ی مشتریان نیست. به همین دلیل ما یک رویکرد سفارشی را اتخاذ می‌کنیم. کل فرهنگ کسب‌وکار ما خلاق است و به سوی تحویل آن‌چه که مشتری می‌خواهد هدایت شده، آن هم به طریقی که قبلا هیچ‌کس دیگر فکر آن را نکرده است.

کسب‌وکار طراحی موفق باید انطباقی و زیرکانه باشد تا نیازهای مشتریان را تامین کند. خیلی مهم است که دقیقا مثل مشتری فکر کنید، از چشمان او محصول تمام شده را ببینید و به آن کانسپت طراحی دست پیدا کنید که کمک خواهد کرد محصول خود را در سبد خرید مصرف کننده قرار دهید.

نگاهی به چشم‌انداز بزرگتر داشته باشید

رهبران آژانس‎های تبلیغاتی موفق باید به طور مداوم نگاه به آینده داشته باشند تا همواره یک قدم جلوتر از صنعت و مشتریان همسو با اهداف‌شان در آینده باقی بمانند. نگاه به دورنمای تصویر بزرگ‌تر روند رشد را ادامه می‌دهد و امر ضروری را به‌طور مداوم در اریه خدمات به مشتری فراهم می‌کند.

ما دایما با افراد دیگر در سراسر این حرفه کار می‌کنیم تا بتوانیم برندهایی را که دوست داریم با آنها کار کنیم پیدا کنیم و به آنها بفهمانیم چگونه می‌توانیم بخشی از ساختار آنها باشیم. ممکن است این امر ما را به مدت هجده ماه تحقیق، تعامل و ارتباط بکشاند قبل از آنکه از یک کار با برند مورد نظرمان اطمینان حاصل کنیم

متفاوت باشید

به وسیله‌ی طراحی، عکاسی دیجیتال و تولید داخلی که با یکدیگر همکاری می‌کنند، به واقع توانسته‌ایم طرح‌هایمان را در ویترین قرار دهیم. می‌توانیم کارها را الویت بندی کنیم تا آنها را در موعد مقرر تحویل دهیم و همه‌ی نیازهای مشتریانمان را برطرف سازیم.

شما باید کارها را متفاوت انجام دهید تا برجسته باشید. از ارایه کار قبل از موعد تعیین شده تا گامی فراتر نهادن از سطح انتظارات با سرعت کارتان. با انجام کارها شما ثابت می‌کنید که بهره‌وری به همان اندازه برای تیم شما اهمیت دارد که خلاقیت و این واقعا یک ترکیب موفق است.

مقاوم باشید

مشتریان از دانستن این واقعیت که در کل پروسه‌ی بسته‌بندی هدایت می‌شوند، قدردانی می‌کنند: از مرحله‌ی استراتژی و مفهوم، تا طراحی، عکاسی، تکمیل اثر هنری و تولید.

با ایجاد روابط نزدیک و قابل اعتماد، طولانی مدت و سودمند دوطرفه با مشتریان، استانداردها در کل پروسه ثابت و قابل اعتماد هستند. ارتباطات خوب در بین همه‌ی افراد تیم به این معنی است که همه در یک سطح قرار دارند و احساس مسئولیت را در همه برای ارایه نتایج عالی و قابل تکرار در طول زمان، ایجاد می‌کنند.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *