گزارش نهمین جلسه صبح‌های خلاق تبریز / CreativeMornings Tabriz

نهمین نشست بین‌المللی صبح‌های خلاق تبریز همزمان با ۱۷۶ شهر در جهان، روز جمعه ۳۰ تیر ۹۶ در محل موزه‌ی بازار و مشاغل تبریز برگزار شد.

به نقل از وحید ناموری، عضو گروه گپ به‌عنوان تیم برگزارکننده‌ی صبح‌های خلاق شهر تبریز، سه‌شنبه ثبت‌نام اینترنتی این رویداد، با حجم کم سابقه‌ی مراجعه‌ی کاربران وب‌سایت مواجه شده و در ۱۶ دقیقه‌ی ابتدایی کل ظرفیت سالن تکمیل و در ۴۵ دقیقه دو برابر ظرفیت سالن موفق به ثبت‌نام در لیست انتظار این نشست شده بودند.

اشتیاق علاقمندان به شرکت در این رویداد، از مراجعه‌ی ساعات اولیه‌ی پذیرش به محل برگزاری نیز کاملا قابل لمس بود. بر اساس روال این سری از نشست‌ها از ساعت ۸:۳۰ صبح جمعه پذیرش آغازشد، در ساعت ۹ سرو صبحانه و ساعت ۹:۳۰ آغاز رویداد به شکل رسمی اتفاق افتاد.

سخنران این نشست، عظیم قیچی‌ساز، قهرمان ملی و جوان بی‌ادعایی بود که پیرامون موضوع جهانی بقا شروع به صحبت نمود، از مفهوم بقا برای هر فرد عادی تا یک کوهنورد حرفه‌ای که هنگام صعود در خطرناک‌ترین شرایط موجود به حفظ جان خویش تلاش می‌کند، صحبت‌هایی سرشار از تجربه‌ی سختی و انتقال حس امید و استقامت به جمع حاضر.

بعد از بخش پرسش و پاسخ خانم ویبِک آندره یکی از کوهنوردان نروژی و فعال سازمان ملل نیز چند دقیقه‌ای پیرامون تجارب خود در زمینه‌ی کوهنوردی و نحوه‌ی کمک به مردم نیازمند نپال در زمان زلزله صحبت نمود که برای جمع حاضر سرشار از الهام و امیدواری بود.

این نشست به صورت زنده در سالن همجوار برای افراد در لیست انتظار و در صفحه رسمی نشست در اینستاگرام پخش می‌گردید.

و در نهایت در ساعت ۱۱:۳۰ این رویداد با حضور آقای مهندس حسین‌پور معاون فرهنگی شهرداری و جمع پرشور هنرمندان و علاقمندان به نشست‌های بین‌المللی کریتیو مورنینگز در فضایی صمیمی و پرانرژی به پایان رسید.

به زودی فیلم کامل این نشست از طریق کانال گروه گپ در آپارات و عکس‌های رویداد از طریق وب‌سایت فلیکر منتشر خواهند شد.

عکس: انیسه زینتی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *