گزارش سیزدهمین جلسه صبح‌های خلاق تبریز / CreativeMornings Tabriz

صبح روز جمعه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۶، سیزدهمین جلسه از سلسله نشست‌های «کریتیومورنینگز تبریز» با عنوان «پیشرو» و با سخنرانی «دکتر محمد‌صادق ذاکر حمیدی» در محل سالن همایش‌های مجتمع تجاری تفریحی لاله پارک برگزار شد.
شور و اشتیاق افراد برای حضور در کریتیو مورنینگز تبریز را می‌توان از روز ثبت‌نام رقم زد. در این ماه ۳۵ نفر در کمتر از یک دقیقه ثبت‌نام کردند و در تاریخ مقرر بیش‌از یک‌صد نفر حضور به عمل رساندند.

در ابتدای برنامه وحید ناموری در حین نمایش اسلاید ، در مورد نحوه‌ی ثبت‌نام جلسات کیتیو‌مورنینگز و هم‌چنین عضویت در کریتیو‌مورنینگز، توضیح کوتاهی داد.
سپس دکتر محمد‌صادق ذاکر حمیدی ( مخترع و پژوهشگر )؛ جهت ایراد سخنان خود به پشت تریبون رفت.
خلاصه‌ای از صحبت‌های ایشان به شرح زیر است:
پیشگام بودن چیست ؟
چگونه است که شخصی پیشرو خطاب می‌شود؟
اهمیت و ارزش‌ها در چیست؟
دید و نگرش انسان باعث می‌شود به ارزش‌هایی دست یابد که دیگران به آن نرسیده‌اند. درست دیدن اصل اول در هر کاری است. چشم‌ها مدام در حال نگاه کردن هستند اما دیدن فرآیند و مفهوم عمیق‌تری با خود به همراه دارد. دیدن تاثیرگذار است و می‌تواند سرآغاز بسیاری از کارها و تصمیمات شود.
افراد پیشرو معمولا به جای مدام نگاه کردن به دنبال دیدن هستند. وقتی که می‌بینند دیگر بی‌تفاوت از کنار آنچه در اطرافشان در جریان است نمی‌گذرند.
اصولا افراد به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:
دسته‌ای تفکر غیرقابل تغییر دارند. هر لحظه از دنیای خود شاکی و دلیلی برای نالیدن دارند. این آدم‌ها همیشه یک کوله‌بار آرزوی ناکام دارند.
دسته‌ای دیگر معتقدند حق گرفتنی است. شعار «خواستن توانستن است» در ذهنشان نقش بسته و ناامیدی در ذهن نداشته و فقط تلاش کردن را می‌شناسند. این افراد خود را برای کسب نتیجه بهتر و رضایت بخش مسئول می‌دانند.
تفکر ثابت متاسفانه تغییر نمی‌کند و شکست معادل بدبختی است ولی تفکر پویا همیشه پیشرو است و شکست برایشان نتیجه داده و انگیزه‌ی بیشتری برای ادامه‌ی راهشان می‌دهد، چراکه علت شکست را پیدا می‌کنند.
برای انجام هر کاری هزاران گزینه وجود دارد. کسی که همه‌ی گزینه‌ها را به درستی تشخیص داده و می‌بیند و مورد سنجش قرار می‌دهد، «پیشرو» تعریف می‌شود.

بعد از اتمام صحبت‌های سخنران این نشست، زمان برنامه در اختیار سه سخنران بخش ۳۰ ثانیه قرار داده شد. ندا ضیا، دکتر آرش جهانگیری و  علی‌ رحیمی بخش ۳۰ ثانیه‌ی سیزدهمین نشست کریتیو مورنینگ تبریز را عهده دار بودند.
«مراقب حروف داخل کاپ کیک باشید!» عنوان بخش سورپرایز سیزدهمین رویداد کریتیو مورنینگز تبریز بود که در پایان برنامه بین افرادی که حروف creative mornings داخل کاپ‌کیشان بود، توسط سخنران قرعه‌کشی شده و یک هدیه به عنوان یادگار تقدیم شد که شانس این ماه به «بهرام آشفته» تعلق گرفت.

متن گزارش: نادیا فخیم
تصاویر: انیسه زینتی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *