گزارش دوازدهمین جلسه صبح‌های خلاق تبریز / CreativeMornings Tabriz

دوازدهمین همایش صبح‌های خلاق تبریز ، صبح جمعه ۲۴ شهریور ماه ۹۶، هم زمان با گرامیداشت آغاز چهارمین فعالیت گروه گپ و سومین سال راه‌اندازی creative mornings در شهر تبریز و همچنین مراسم رونمایی از «انجمن گفتگوی پایدار فرهنگ و هنر» در تالار اندیشه‌ی ائل‌گلی تبریز برگزار شد.
حضور نزدیک به سیصد نفر از قشر خوش ذوق و خلاق شهر تبریز در این رویداد، توانست رکوردی بی‌نظیر در سابقه‌ی جهانی این سری نشست‌ها را برای شهر اولین‌ها به همراه داشته باشد.
در بخش سخنرانی این ماه با موضوع جهانی «محبت» از دکتر محمد‌رضا کیهان، رئیس خانه‌ی خیرین ایران در استان دعوت به عمل آمده بود.
دکتر کیهان در آغاز سخنان خود، معنی محبت را جدا از دلسوزی بیان کرد. اینکه محبت بار معنایی مثبت و دلسوزی بار منفی به همراه دارد. دلسوزی نه به لحاظ عشق و باورمان بلکه به لحاظ نفسمان کمک کرده‌ایم.
وی در ادامه سخنان خود اذعان داشت: محبت نیازمند این است که نگاهمان متوجه زیبایی‌های اطرافمان باشد چرا که هر کسی نمی‌تواند جهانش را زیبا ببیند. تجربه زیبا شناختی تجربه‌ای خوشایند و مطلوب است که به زندگی ارزش و معنا می‌بخشد. این تجربه مبتنی بر تعمقی نشأت گرفته از درون موجود زنده است که سبب می‌شود او محیطش را بهتر درک کند؛ تجربه‌ای که در بین همه مردم و در هر زمانی مستلزم تمرکز بر برخی از جنبه‌های محیط اطراف و شاید درون است.
دکتر کیهان، با ابراز امیدواری در این خصوص که همه‌ی انسان‌ها به کمال و زیبایی برسند ، سخنان خود را پایان داد.
اجرای بخش ۳۰ ثانیه‌ی دوازدهمین نشت از صبح‌های خلاق تبریز را ” ندا ضیا ” عهده دار بود. ندا معتقد بود برای محبت کردن حتما نباید دست به کار بزرگی زد. مثلا به جای اینکه غذا داخل یخچال یا در سطل زباله فاسد شود، با اقدامی زودتر می‌توان شکم چند حیوان بی آزار را سیر نمود، این اقدام خود محبتی بزرگ محسوب می‌شود.
در این دوره از نشست صبح‌های خلاق مهندس سعید برزگر معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تبریز، مهندس حسن‌زاده مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، دکتر نیکوخصلت عضو محترم شورای شهر تبریز، عظیم قیچی‌ساز کوهنورد و افتخار آفرین ملی ایران و تنی چند از چهره‌های شناخته شده‌ی شهری و هنری به عنوان مهمانان ویژه‌ی دوازدهمین نشست صبح‌های خلاق تبریز حضور داشتند.

متن گزارش: نادیا فخیم
عکس: ایدین تبریزی

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *