تبریز میزبان ۲۶۰ هنرمند پیشکسوت

به گزارش ایرنا، هنرمندان پیشکسوت کشورمان در ورود به فرودگاه شهید مدنی تبریز از سوی جمعی از مسئولان، هنرمندان و علاقه‌مندان مورد استقبال قرار گرفتند.
برای شرکت در همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت در تبریز که پنجشنبه این هفته برگزار می‌شود، از جمله قباد شیوا، محمود پاک‌نیت، مهوش صبرکن، بهروز بقایی، رضا بنفشه‌خواه، رضا ناجی، هوشنگ قوانلو، صفا آقاجانی، عنایت‌الله بخشی، جلیل فرجاد و مریم نشیبا به تبریز سفر کرده‌اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی روز سه‌شنبه در حاشیه استقبال از هنرمندان پیشکسوت کشور در گفت و گو با ایرنا افزود: این هنرمندان با هماهنگی موسسه هنرمندان پیشکسوت کشور از امروز تا جمعه به مدت ۴ روز در برنامه‌های متعددی که برای آن‌ها پیش‌بینی شده شرکت می‌کنند.
محمد محمدپور با بیان اینکه همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت کشور پنجشنبه در این شهرستان برگزار می‌شود، اظهار کرد: در کنار این همایش هنرمندان در برنامه‌های فرهنگی و هنری استان شرکت و از جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی بازدید می‌کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: این هنرمندان برجسته بالای ۶۰ سال به همراه خانواده خود در مدت حضور در استان از جاذبه‌های گردشگری مانند روستای تاریخی کندوان، موزه قاجار، مقبره الشعرا، ارگ علیشاه، پارک ائل گلی و بازار تبریز بازدید می‌کنند.
محمدپور، ادامه داد: در ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت مسائل و موضوعات مختلف استان مطرح و تجربه‌های چندین دهه خود را به هنرمندان جوان و علاقه‌مندان به این عرصه انتقال می‌دهند.
وی گفت: حضور هنرمندان پیشکسوت در استان منشا خیر بوده و باید هنرمندان جوان استان نهایت بهره‌برداری را از حضور این هنرمندان ببرند.

منبع متن

منبع عکس

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *